Sinds 2022 maakt de Stichting Sociale Teams Borger-Odoorn gebruik van de diensten van De Leefstijlunie. En met succes. Onder andere in de vorm van interessante workshops op het gebied van stress en hoe je je agenda plant. Dit bieden ze aan voor de inwoners van de gemeente Borger-Odoorn die een extra steuntje in de rug verdienen.
Daarnaast is het mogelijk om de LC scan te doen en de LC-training te volgen. De LC-scan is een individueel onderzoek naar de mate waarin leefstijl de inzetbaarheid beïnvloedt. De LC-training wordt ingezet als blijkt dat leefstijl gerelateerde factoren een duurzame terugkeer naar werk in de weg staan. Aan de hand van een succes verhaal neemt Esther Smeenge (regisseur Werk en Participatie) ons hierin mee.
Het verhaal van Zoë
Zoë is een alleenstaande moeder van 27 jaar met twee kleine kinderen van 3 en 4 jaar. Wanneer ze in scheiding ligt en grote financiële problemen heeft, stroomt ze de bijstand in. Daar bovenop heeft Zoë overgewicht, ervaart ze stress en heeft ze een trauma opgelopen. Er is sprake van multi problematiek. Door Zoë de ruimte te geven om haar financiën en persoonlijke problemen aan te gaan komt er wat rust. Na zo’n 3 maanden wordt Marlies van de Leefstijlunie ingezet en wordt de LC-Scan afgenomen. Op basis van de LC-scan is besloten de LC-training in te zetten. Zoë wil graag verder. Ze wil een goed voorbeeld zijn voor haar kinderen en werken aan een gezonde leefstijl.
Speerpunten voor de training worden gezonde leefstijl, meer zelfredzaam zijn en onderzoeken wat voor werk er bij Zoë zou passen. Met een plan van aanpak onder de arm gaat ze de zomer in. Na de zomer krijgen wij het mooie nieuws dat Zoë een sollicitatiegesprek heeft gehad en dat ze voor onbepaalde tijd is aangenomen bij een zorgaanbieder. En dat ze in februari in kan stromen in een BBL opleiding. Dat heeft ze helemaal zelf gedaan! Door aandacht en tijd te nemen heeft Zoë prachtige stappen kunnen zetten met een fantastisch resultaat!


